Producenci

Nasi artyści

 
 
Zygmunt Kędzierski - członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych oddziału bydgosko - toruńskiego. Specjalizuje się w rzeźbie w drewnie oraz malarstwie na szkle. Pochodzi z Borów Tucholskich.
------
 
------
 
Natalia Karłowska - absolwentka bydgoskiego PLSP o profilu rzeźby, jak również toruńskiego WSP o profilu działania multimedialne. Stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego w roku 2008/2009. Pomimo , że zajmuje się wieloma sferami sztuki: fotografią, ilustracjami, projektowaniem graficznym, lalką i scenografią dla Teatru Lalek "Baj Pomorski", rzeźbą i ceramiką, to anioły wyrażają jej osobę najpełniej. Dlaczego anioły? Ponieważ wierzy w ich niezwykłą moc sprawczą i opiekuńczy nadzór .
------
 
------
 
Grzegorz Stachurski - członek Stowarzyszenia Zakole Dolnej Wisły oraz Stowarzyszenia Artystów Nieprofesjonalnych w Gminie Płużnica. Specjalizuje się w rzeźbie w drewnie. Dominującymi motywami sakralnymi w jego sztuce są figurki z Matką Boską, Jezus Frasobliwy, Pieta oraz świątki. Artysta pochodzi z Chrystkowa.
------
 
------
 
Maria i Jerzy Kopczyńscy Większość prac, głównie ptaków tworzona jest wspólnie, pan Jerzy rzeźbi, pani Maria maluje. Mieszkają na wsi w okolicy Płocka, dlatego też bliska jest im przyroda oraz tematyka wiejska. Głównym motywem prac są ptaki, ale pojawiają się również inne motywy -  Chrystus Frasobliwy, Madonna, anioły, wesołe diabły, postacie świeckie oraz „wszyscy święci”, którym często towarzyszą różne zwierzęta oraz motywy roślinne, i wiele innych. Specjalizują się w fantazyjnych i wielobarwnych ptakach rajskich. Charakterystyczną cechą rzeźb Kopczyńskich jest malatura. Kolory nie są oddzielone wyraźną granicą, lecz przechodzą płynnie jeden w drugi, co nie powoduje efektu statyczności. J. Kopczyński należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych i amerykańskiego stowarzyszenia rzeźbiarzy w drewnie National Wood Carvers Association (NWCA). 
------
 
------
 
Lech Dąbrowski  - artysta z Torunia. Ulubionym tematem jego rzeźb są anioły. Chętnie przedstawia także swoje własne wizje świętych, Jezusa Frasobliwego i Matki Boskiej. Szczególne miejsce wśród jego prac zajmują rzeźby prezentujące postaci i zwierzęta zrodzone w jego wyobraźni - hoże wieśniaczki w kolorowych chustach i wielobarwne ptaki.
------
 
------
 
Dariusz Żejmo - Ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W pracowni malarstwa. Twórczo wszechstronny - niczym człowiek renesansu. Rysuje komiksy i rysunki satyryczne. Zmienia narzędzia pracy, przechodzi na komputer i zostaje projektantem. Praca w agencjach reklamowych. Cały czas rysuje. Projektuje ilustracje do bajek i książek dla dzieci. Fotografuje. Zostaje artystą niezależnym. Tworzy serię kilkunastu bajek polskich autorów. Między czasie odkrywa dla siebie rzeźbę z papier maché i projektuje kartki pocztowe.
------
 ------
------
 
Dorota Ścibut
------
 
------
 
Jacek Bykowski
------
 
------
 
Mirosław Kufel
------
 
------

Janusz Drapała
------

------
 
Tomasz Bohdanowicz pochodzi z Bielawy w Gorach Sowich. Stąd też sowa stała się motywem przewodnim w jego rzeźbie i stara się, aby sowa stałą się wizytówką regionu. Zaczął rzeźbić w wieku 18 lat. Jest wielkim miłośnikiem i propagatorem górskiej przyrody. W 2006 r. otrzymał wyróżnienie Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie „Turystyczna Pamiątka z Regionu”. Rzeźby Pana Tomasza docierają w najdalsze zakątki kraju i świata m.in. Argentyna, Brazylia, Japonia.
------

------
 
Włodzimierz Hass
------
 
------
Elżbieta i Henryk Dziedzic
Henryk Dziedzic o sobie: We Włocławku zamieszkałem w 1969 roku. Rzeźba mnie zawsze interesowała, ale swoje marzenia mogłem spełnić po przejściu na emeryturę dokładnie od 2000 roku. Mam za sobą kilkanaście wystaw indywidualnych jak i zbiorowych. Dwie rzeźby mam na wystawie w Muzeum w Nakle. Polubiłem sztukę ludową i mogę śmiało powiedzieć, że to jest moja pasja życiowa.
Elżbieta Dziedzic o sobie: Mieszkam we Włocławku. Od 2006 roku jestem członkiem Regionalnego Stowarzyszenia Artystów Wło-Art. Moja pasja zaczęła się na emeryturze. Ulubionymi tematami są: pejzaże, kwiaty, stare chaty, abstrakcje, zachody słońca. Maluję farbami olejnymi, akrylowymi, pastelami. Stosuję różne techniki malowania - pędzlem lub szpachelką. Impulsem do malowania jest fascynacja przyrodą pełną kolorów. (żródło www.wloclawek.pl)
------
  
 
 
Stanisław Suska - Jak mówi, pierwszego Chrystusa Frasobliwego wyrzeźbił w wieku 14 lat. Urodził się na Lubelszczyźnie, ale mieszka w Sztutowie na Żuławach. Najchętniej rzeźbi postacie świętych, sceny biblijne, anioły, szopki bożonarodzeniowe, postacie historyczne i sceny z życia wsi. Wraz z żoną prowadzi gospodarstwo agroturystyczne.
 
 
 
Zdzisław Błosiński 
------
  
Sklep internetowy Shoper.pl