Producenci

Piszą o nas

 
 
 
 ---
--------------------------------------------------------------------------------------------------
 
  ---
 ---
---------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
 ---
 --- 
 --------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ---
 
-------------------------------------------------------------------------------
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
(autor zdjęć Mikołaj Kuras)
 
_____________________________________________________________________
 
 
_____________________________________________________________________
 
 
 
---------------------------------------------------------------------------------
 
 
Królestwo pod Krzywą Wieżą
 
Kultura dworska zapanowała w niedzielę, 11 września pod Krzywą Wieżą w Toruniu. Na obchodzącej swoje święto ulicy bawiono się pod wodzą króla i królowej. Była okazja do spróbowania sił w tańcach dworskich, strzelaniu z łuku i konkurencjach rycerskich oraz posilenia się średniowiecznym jadłem. Było to piąte już w tym roku święto ulicy na toruńskiej starówce. 5 czerwca świąteczne kramy stanęły na Moście Paulińskim, 18 czerwca odbyło się tradycyjne toczenie beczek i inne konkurencje plebejskie na ulicy Szerokiej i Królowej Jadwigi, 23 lipca spędziliśmy w klimacie hiszpańskiej fiesty na ulicy św. Jakuba, a 27-28 sierpnia swoje święto obchodziła ulica Podmurna. W minioną niedzielę pod Krzywą Wieżą zapanowała atmosfera dworska. W rolę prowadzących imprezę króla i królowej wcielili się dziennikarze radia PiK, a prawdziwie zamkowy klimat wprowadził zespół muzyki dawnej Capella Antiqua z Golubia Dobrzynia, którego śpiewy i pokazy tańców dworskich przyciągały licznych widzów.Bistro Torre częstowało gości  żurkiem rycerskim i kiełbaskami mieszczańskimi. Opodal serwowano z kotła kapuśniak, ręcznej roboty powidła i razowy chleb. Nie zabrakło cukrowej waty, oferowanej przez damę i kawalera w strojach dworskich. Swoje kramy z wyrobami rękodzieła wystawiły m.in. Klub Supełek i Dolina Kultury. Do ulicznego świętowania włączy się także Hotel Bulwar. Dla wszystkich miłośników eteru swoje drzwi otworzyło Polskie Radio PiK. Uliczne świętowanie zakończył muzyczny koncert zespołu Muppet Boys w klubie Kontrapunkt.
 
Organizatorem Święta Ulicy Pod Krzywą Wieżą było Centrum Adiutor, współorganizatorami: Toruńska Agenda Kulturalna, Polskie Radio PIK. Wydarzenie wsparło finansowo Biuro Toruńskiego Centrum Miasta i Urząd Miasta Torunia.
 
[12.09.2011]
 
_____________________________________________________________________
 
 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

_____________________________________________________________________

 

 
Sklep internetowy Shoper.pl