Producenci

Troll skandynawski

Rzeźby drewniane
170
PLN
Troll skandynawski
Troll skandynawski
in_stock
Dostępność:
Unikalny jednostkowy egzemplarz
Cena: 170,00 zł
Cena netto: 170,00 zł
szt.
Rzeźba z drewna lipowego przedstawiająca uroczego wesołego trolla. Rzeźba pomalowana jest bejcą, farbami akrylowymi i polakierowana. Wysokość 25 cm. 

Autor Mirosław Kufel

Troll (norw., szw. troll, duń. trold) – przypominający wyglądem człowieka stwór ze skandynawskich wierzeń ludowych, wywodzący się z mitologii nordyckiej. Wierzono, że trolle różniły się między sobą zarówno wyglądem, jak i charakterem. Można było wśród nich znaleźć olbrzymy, jak i niewielkiego wzrostu skrzaty (norw. nisse) czy karły (norw. dverg). Trolle mieszkały w trudno dostępnych dla człowieka miejscach: lasach, górach i jaskiniach, niektóre żyły też w morzu. Zajmowały się wydobyciem i gromadzeniem srebra, złota oraz kosztowności. Były bardzo chciwe i skąpe. Nie znosiły światła słonecznego, dlatego pojawiały się wyłącznie w nocy. Żeńskim odpowiednikiem trolla była huldra.

Produkty powiązane

Troll skandynawski (huldra) Troll skandynawski (huldra)
Rzeźba z drewna lipowego przedstawiająca trolla płci pięknej z zalotnie obnażoną piersią. Rzeźba pomalowana jest bejcą, farbami akrylowymi i polakierowana. Wysokość 25 cm. Autor Mirosław Kufel Troll (norw., szw. troll, duń. trold) – przypominający wy...
Cena: 170,00 zł
Sklep internetowy Shoper.pl